Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Arvo Salminen

Arvo Salminen

Kansanedustajana   06.04.1945–21.07.1948, 21.07.1951–21.07.1958

Ammatti / arvo:
varatuomari, rovasti, hallitusneuvos
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • opetusministeri (Tuomioja) 17.11.1953–04.05.1954
Tehtävät eduskuntaryhmässä:
  • Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä (pj) –

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV