Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Otto Stenroth

Otto Stenroth

Kansanedustajana   01.08.1908–31.05.1909

Ammatti / arvo:
lakitieteen kandidaatti, pankinjohtaja, senaattori
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • ulkoasiaintoimituskunnan päällikkö (Paasikivi) 27.05.1918–27.11.1918

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV