Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Anton Suurkonka

Anton Suurkonka

Kansanedustajana   21.10.1930 - 31.08.1936, 01.09.1939 - 05.04.1945, 22.07.1948 - 20.07.1951

Ammatti / arvo:
maanviljelijä, kunnallisneuvos

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV