Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Eino Tuomivaara

Eino Tuomivaara

Kansanedustajana   01.05.1924 - 20.10.1930, 25.02.1933 - 31.08.1939, 03.01.1941 - 05.04.1945

Ammatti / arvo:
agronomi, maamieskoulun johtaja
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • sosiaaliministeri (Svinhufvud II) 04.07.1930 - 21.03.1931

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV