Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Arvi Turkka

Arvi Turkka

Kansanedustajana   01.09.1933 - 05.04.1945, 22.07.1948 - 19.02.1962

Ammatti / arvo:
sanomalehdentoimittaja

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV