Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Mikko Vainio

Mikko Vainio

Kansanedustajana   23.03.1970–26.09.1975, 26.03.1983–20.03.1987

Ammatti / arvo:
kotiteollisuusopettaja, pienyrittäjä
Tehtävät eduskuntaryhmässä:
  • Suomen maaseudun puolueen eduskuntaryhmä (vpj) –

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV