Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Johanna Karimäki

Johanna Karimäki

Vihreä eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   21.03.2007 -

Puhelin:
09 432 3021
Sähköposti:
johanna.karimaki(at)eduskunta.fi
Ammatti / arvo:
diplomi-insinööri
Vaalipiiri:
Uudenmaan vaalipiiri 21.03.2007 -
Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:
Tarkastusvaliokunta (jäsen) 24.02.2017 -
Lakivaliokunta (jäsen) 07.09.2017 -
Pohjoismaiden neuvoston Suomen valtuuskunta (jäsen) 09.06.2015 -
Avustaja:
Teemu Huikuri,  
Puhelin: 09 432 4021
Sähköposti: teemu.huikuri(at)eduskunta.fi

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV

Kansanedustajan ilmoittamat sidonnaisuudet ja tulot