Siirry sisältöön

Katja Taimela

Katja Taimela

Nykyinen kansanedustaja

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   21.03.2007–

Puhelin:

09 432 3154

Sähköposti:

katja.taimela(at)eduskunta.fi

Ammatti / arvo:

suurtalouskokki

Vaalipiiri:

Varsinais-Suomen vaalipiiri 21.03.2007–

Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:

Maa- ja metsätalousvaliokunta (varajäsen) 09.06.2015–
Työelämä- ja tasa-arvovaliokunta (Varapuheenjohtaja) 18.06.2019–
Ympäristövaliokunta (jäsen) 09.06.2015–

Tehtävät eduskuntaryhmässä:

  • Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä, työvaliokunta (jäsen) 18.04.2019–

Avustaja:

Antti Kotti,  
Puhelin: 09 432 4154, 0400 443 636
Sähköposti: antti.kotti(at)eduskunta.fi