Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Ville Niinistö

Ville Niinistö

Kansanedustajana   21.03.2007–16.04.2019

Ammatti / arvo:

valtiotieteen maisteri, tutkija

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • ympäristöministeri (Katainen) 22.06.2011–23.06.2014
  • ympäristöministeri (Stubb) 24.06.2014–25.09.2014