Muutokset eduskunnan kokoonpanossa vaalikaudella 2019

NimiSelite
Halla-aho, Jussi /psEdustajantoimi keskeytynyt 23.04.2019 - 02.07.2019 Toimi Euroopan parlamentissa Tilalla: Raatikainen, Mika /ps
Kyllönen, Merja /vasEdustajantoimi keskeytynyt 23.04.2019 - 02.07.2019 Toimi Euroopan parlamentissa Tilalla: Kalliorinne, Risto /vas
Raatikainen, Mika /psKansanedustajana 24.04.2019 - 02.07.2019 Edeltäjä: Halla-aho, Jussi /ps
Kalliorinne, Risto /vasKansanedustajana 02.05.2019 - 02.07.2019 Edeltäjä: Kyllönen, Merja /vas
Hakkarainen, Teuvo /psEdustajantoimi keskeytynyt 02.07.2019 - Toimii Euroopan parlamentissa Tilalla: Kankaanniemi, Toimi /ps
Huhtasaari, Laura /psEdustajantoimi keskeytynyt 02.07.2019 - Toimii Euroopan parlamentissa Tilalla: Huru, Petri /ps
Huru, Petri /psKansanedustajana 02.07.2019 - Edeltäjä: Huhtasaari, Laura /ps
Kalliorinne, Risto /vasKansanedustajana 02.05.2019 - 02.07.2019
Kankaanniemi, Toimi /psKansanedustajana 02.07.2019 - Edeltäjä: Hakkarainen, Teuvo /ps
Raatikainen, Mika /psKansanedustajana 24.04.2019 - 02.07.2019
Rantakangas, Antti /keskKansanedustajana - 22.11.2019 Seuraaja: Kettunen, Tuomas /kesk
Kettunen, Tuomas /keskKansanedustajana 28.11.2019 - Edeltäjä: Rantakangas, Antti /kesk
Urpilainen, Jutta /sdKansanedustajana - 30.11.2019
Mäkynen, Matias /sdKansanedustajana 03.12.2019 -
2.4.2020 0:30