Ärenden väckta valperioden 2015 - 2018 per riksmöte
Asiatyyppi2015201620172018Yhteensä
Hallituksen esitys RP153273206189821
Valtioneuvoston selonteko SRR177520
Valtioneuvoston tiedonanto SRM20114
Valtioneuvoston U-kirjelmä U27747391265
Valtioneuvoston kirjelmä SR163212
Valtioneuvoston E-selvitys E9114412681442
Valtioneuvoston UTP-selvitys USP1722222788
Pääministerin ilmoitus SU435214
Kertomus B1918202077
Lakialoite LM521089750307
Toimenpidealoite AM28666357214
Budgetmotion BM3624625355391898
Tilläggsbudgetmotion TBM6574159
Debattinitiativ DI31916846
Kirjallinen kysymys SS4326786534122175
Suullinen kysymys MFT69138204160571
Välikysymys IP534214
Puhemiesneuvoston ehdotus TKF20024
Lepäämään hyväksytty lakiehdotus VLF20002
Vahvistamatta jäänyt laki ISL00000
Muu asia Ö324312
Kansalaisaloite MI544619
Valiokunnan oma asia EÄ801067143300
Vapautuspyyntö BEF26628557230
Vaali VAL38568789270
Eduskuntatyön järjestäminen RAD334313
Eurooppa-neuvoston ja EUn neuvostojen kokoukset EUM11711510878418
Toissijaisuusasia SÄ3010981123343
Valtiopäiväasian korjaaminen KOR00000
Vireilletulleet asiat yhteensä15782483248620918638
Viimeksi julkaistu 17.10.2018 0:36