Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Markku Eestilä

Markku Eestilä

Parliamentary Group of the National Coalition Party

Member of Parliament   20.04.2011–

E-mail:
markku.eestila(at)parliament.fi
Home page:
Electoral district:
Electoral District of Savo-Karelia 22.04.2015–
Present memberships in committees:
Constitutional Law Committee (member) 02.05.2019–
Transport and Communications Committee (deputy member) 02.05.2019–
Education and Culture Committee (member) 02.05.2019–
Auditors of the Bank of Finland (deputy member) 16.06.2015–

Earlier memberships and positions held at parliament

CV