Nasima Razmyar Socialdemokratiska riksdagsgruppen
Riksdagsledamot  22.04.2015 - 08.06.2017

Namn: Razmyar, Nasima
Telefon: 09 432 3135
E-post: nasima.razmyar@riksdagen.fi
Webbplats: www.nasima.fi
Yrke / titel: informationssekreterare
Valkrets: Helsingfors valkrets 22.04.2015 -
Tidigare valkrets: Helsingfors valkrets 22.04.2015 - 08.06.2017
Tidigare riksdagsuppdrag: Förvaltningsutskottet (medlem) 05.05.2015 - 08.06.2015
Försvarsutskottet (ersättare) 05.05.2015 - 08.06.2015
Miljöutskottet (medlem) 05.05.2015 - 06.09.2016
Kulturutskottet (medlem) 09.06.2015 - 06.09.2016
Riksdagsgrupp: Socialdemokratiska riksdagsgruppen 22.04.2015 -
Tidigare riksdagsgrupper: Socialdemokratiska riksdagsgruppen 22.04.2015 - 08.06.2017