Alexander Stubb  
Kansanedustajana  20.04.2011 - 29.07.2017

Nimi: Stubb, Alexander
Ammatti / arvo: filosofian tohtori
Aiemmat vaalipiirit: Uudenmaan vaalipiiri 20.04.2011 - 29.07.2017
Aiemmat toimielinjäsenyydet ja tehtävät: Ulkoasiainvaliokunta (jäsen) 08.09.2016 - 29.07.2017
Aiemmat eduskuntaryhmät: Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä 20.04.2011 - 29.07.2017
Kansanedustajana: 20.04.2011 - 29.07.2017
Seuraaja: Pia Kauma /kok
Siirtynyt Euroopan Investointipankin palvelukseen
Valtioneuvoston jäsenyydet
Pääministeri: Pääministeri  (Stubb) 23.06.2014 - 28.05.2015
Ministeri: ulkoasiainministeri (Vanhanen II) 04.04.2008 - 21.06.2010
ulkoasiainministeri (Kiviniemi) 22.06.2010 - 21.06.2011
eurooppa- ja ulkomaankauppaministeri (Katainen) 22.06.2011 - 23.06.2014
valtiovarainministeri (Sipilä) 29.05.2015 - 21.06.2016

 Kansanedustajan aloitteet, kysymykset ja puheenvuorot

 ‭(Piilotettu)‬ Uusimmat valtiopäivätoimet 2015–

Ei löytynyt hakutuloksia annetuilla tekijöillä.