Siirry sisältöön

Esko Aho

Esko Aho

Kansanedustajana   26.03.1983–18.03.2003

Ammatti / arvo:

valtiotieteen maisteri

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • Pääministeri (Aho) 26.04.1991–12.04.1995