Raimo Piirainen

Raimo Piirainen

Nykyinen kansanedustaja

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   20.07.2009–21.04.2015, 17.04.2019–

Puhelin:
09 432 3170
Sähköposti:
raimo.piirainen(at)eduskunta.fi
Kotisivu:
Ammatti / arvo:
eläkeläinen, veturinkuljettaja
Vaalipiiri:
Oulun vaalipiiri 17.04.2019–
Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:
Valtiovarainvaliokunta (jäsen) 18.06.2019–
Hallinto- ja turvallisuusjaosto (lisäjäsen) 06.09.2019–
Maatalousjaosto (jäsen) 06.09.2019–
Liikennejaosto (jäsen) 06.09.2019–
Liikenne- ja viestintävaliokunta (varajäsen) 18.06.2019–
Maa- ja metsätalousvaliokunta (jäsen) 18.06.2019–
Talousvaliokunta (varajäsen) 03.04.2020–
Suomen Pankin tilintarkastajat (varajäsen) 18.06.2019–
Eduskunnan tilintarkastajat (varajäsen) 01.01.2020–31.12.2023
Avustaja:
Pertti Knuuttila,  
Puhelin: 09 432 3219, 050 574 0650
Sähköposti: pertti.knuuttila(at)riksdagen.fi

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV

Kansanedustajan ilmoittamat sidonnaisuudet ja tulot