Pietari Jääskeläinen  
Kansanedustajana  20.07.2009 - 21.04.2015

Nimi: Jääskeläinen, Pietari
Ammatti / arvo: valtiotieteen maisteri
Aiemmat vaalipiirit: Uudenmaan vaalipiiri 20.07.2009 - 21.04.2015
Aiemmat toimielinjäsenyydet ja tehtävät: Kansliatoimikunta (jäsen) 03.05.2011 - 21.04.2015
Suuri valiokunta (jäsen) 09.09.2009 - 21.04.2015
Hallintovaliokunta (jäsen) 09.09.2009 - 19.04.2011
Lakivaliokunta (varajäsen) 09.09.2009 - 19.04.2011
Suuren valiokunnan työjaosto (jäsen) 07.10.2009 - 19.04.2011, (jäsen) 01.07.2011 - 21.04.2015
Valtiovarainvaliokunta (varajäsen) 03.05.2011 - 11.10.2012
Verojaosto (jäsen) 01.09.2011 - 11.10.2012
Kunta- ja terveysjaosto (jäsen) 01.09.2011 - 11.10.2012
Asunto- ja ympäristöjaosto (lisäjäsen) 01.09.2011 - 11.10.2012
Sivistysvaliokunta (varajäsen) 12.10.2012 - 21.04.2015
Parlamenttienvälinen liitto IPU, Suomen ryhmän johtokunta (varajäsen) 07.10.2009 - 19.04.2011
Aiemmat eduskuntaryhmät: Perussuomalaisten eduskuntaryhmä 20.07.2009 - 21.04.2015
Tehtävät eduskuntaryhmässä: Perussuomalaisten eduskuntaryhmä 21.04.2011 - 30.06.2011
Kansanedustajana: 20.07.2009 - 21.04.2015
Edeltäjä: Timo Soini /
Timo Soini valittu Euroopan parlamenttiin