Sauli Ahvenjärvi  
Kansanedustajana  20.04.2011 - 21.04.2015

Nimi: Ahvenjärvi, Sauli
Ammatti / arvo: tekniikan tohtori, yliopettaja
Aiemmat vaalipiirit: Satakunnan vaalipiiri 20.04.2011 - 21.04.2015
Aiemmat toimielinjäsenyydet ja tehtävät: Lakivaliokunta (jäsen) 03.05.2011 - 29.06.2011
Työelämä- ja tasa-arvovaliokunta (varajäsen) 03.05.2011 - 29.06.2011
Suuri valiokunta (varajäsen) 30.06.2011 - 21.04.2015
Perustuslakivaliokunta (jäsen) 30.06.2011 - 21.04.2015
Parlamenttienvälinen liitto IPU, Suomen ryhmän johtokunta (jäsen) 15.09.2011 - 21.04.2015
Aiemmat eduskuntaryhmät: Kristillisdemokraattinen eduskuntaryhmä 20.04.2011 - 21.04.2015
Tehtävät eduskuntaryhmässä: Kristillisdemokraattinen eduskuntaryhmä (2. varapuheenjohtaja) 21.04.2011 - 21.04.2015