Heikki Autto  
Kansanedustajana  20.04.2011 - 21.04.2015

Nimi: Autto, Heikki
Ammatti / arvo: elinkeinopoliittinen asiamies, hallintotieteiden maisteri
Aiemmat vaalipiirit: Lapin vaalipiiri 20.04.2011 - 21.04.2015
Aiemmat toimielinjäsenyydet ja tehtävät: Kansliatoimikunta (jäsen) 12.09.2014 - 21.04.2015
Hallintovaliokunta (jäsen) 03.05.2011 - 03.10.2014, (varajäsen) 07.10.2014 - 21.04.2015
Liikenne- ja viestintävaliokunta (varajäsen) 03.05.2011 - 21.04.2015
Maa- ja metsätalousvaliokunta (jäsen) 03.05.2011 - 21.04.2015
Tarkastusvaliokunta (varajäsen) 30.06.2011 - 06.10.2014, (jäsen) 07.10.2014 - 21.04.2015
Tulevaisuusvaliokunnan jaosto Innostunut yhteiskunta (jäsen) 14.12.2011 - 06.03.2015
Talousvaliokunta (varajäsen) 03.09.2014 - 21.04.2015
Tulevaisuusvaliokunta (varajäsen) 03.10.2014 - 21.04.2015
Suuri valiokunta (varajäsen) 13.02.2015 - 21.04.2015
Arktisen alueen parlamentaarikkokonferenssin Suomen valtuuskunta (jäsen) 30.06.2011 - 21.04.2015
Aiemmat eduskuntaryhmät: Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä 20.04.2011 - 21.04.2015
Tehtävät eduskuntaryhmässä: Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä (3. varapuheenjohtaja) 23.06.2014 - 21.04.2015