Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Jörn Donner

Jörn Donner

Kansanedustajana   21.03.1987–23.03.1995, 05.01.2007–20.03.2007, 05.09.2013–21.04.2015

Lisätiedot:

05.01.2007 - 20.03.2007
Edeltäjä: Eva Biaudet /r
05.09.2013 - 21.04.2015
Edeltäjä: Astrid Thors /r

Ammatti / arvo:

filosofian maisteri, kirjailija, professori, ulkoasiainneuvos