Martti Mölsä Sininen eduskuntaryhmä
Kansanedustajana  20.04.2011 - 12.06.2017, 13.06.2017 -

Nimi: Mölsä, Martti
Puhelin: 09 432 3128
Sähköposti: martti.molsa@eduskunta.fi
Kotisivu: www.marttimölsä.fi
Ammatti / arvo: rakennusmestari, yrittäjä
Vaalipiiri: Pirkanmaan vaalipiiri 20.04.2011 -
Toimielinjäsenyydet ja tehtävät: Valtiovarainvaliokunta (varajäsen) 30.06.2017 -
Työ- ja elinkeinojaosto (jäsen) 22.09.2017 -
Asunto- ja ympäristöjaosto (jäsen) 22.09.2017 -
Talousvaliokunta (jäsen) 09.06.2015 -
Ympäristövaliokunta (jäsen) 09.06.2015 -
Eduskunnan tilintarkastajat (varajäsen) 01.01.2016 -
Aiemmat toimielinjäsenyydet ja tehtävät: Hallintovaliokunta (varajäsen) 03.05.2011 - 11.12.2013, (jäsen) 05.05.2015 - 08.06.2015
Ympäristövaliokunta (jäsen) 03.05.2011 - 21.04.2015, (varajäsen) 05.05.2015 - 08.06.2015
Talousvaliokunta (jäsen) 05.04.2013 - 21.04.2015
Tarkastusvaliokunta (jäsen) 22.09.2017 - 13.02.2018
Eduskuntaryhmä: Sininen eduskuntaryhmä  13.06.2017 -
Aiemmat eduskuntaryhmät: Perussuomalaisten eduskuntaryhmä 20.04.2011 - 12.06.2017

 Kansanedustajan aloitteet, kysymykset ja puheenvuorot

 ‭(Piilotettu)‬ Uusimmat valtiopäivätoimet 2015–

KK 93/2018 vp
Kirjallinen kysymys yritysten ja yhdistysten tietojen muuttamisesta Patentti- ja rekisterihallituksen rekistereihin
TAA 334/2017 vp
Talousarvioaloite määrärahan lisäämisestä tien 12753 (Myllytie) päällysteen parantamiseen Punkalaitumella (500 000 euroa)
KK 268/2017 vp
Kirjallinen kysymys valitusoikeudesta viranomaisten päätöksiin
TAA 308/2016 vp
Talousarvioaloite määrärahan lisäämisestä Nokian Häpesuon vanhan kaatopaikan puhdistamiseen (3 800 000 euroa)
KK 481/2016 vp
Kirjallinen kysymys kansanedustajan asemasta perustuslaissa
KK 315/2015 vp
Kirjallinen kysymys Suomen sähköjärjestelmän tilanteesta ja vesivoiman käytön tehostamisesta
KK 14/2015 vp
Kirjallinen kysymys suomalaisen työntekijän syrjimisestä