Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Mika Niikko

Mika Niikko

Perussuomalaisten eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   20.04.2011–

Puhelin:
09 432 3129
Sähköposti:
mika.niikko(at)eduskunta.fi
Kotisivu:
Ammatti / arvo:
nuorisojärjestöjohtaja, yrittäjä
Vaalipiiri:
Uudenmaan vaalipiiri 20.04.2011–
Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:
Kansliatoimikunta (varajäsen) 30.05.2018–
Suuri valiokunta (jäsen) 09.06.2015–
Valtiovarainvaliokunta (varajäsen) 09.06.2015–
Hallinto- ja turvallisuusjaosto (Puheenjohtaja) 11.09.2015–
Sivistys- ja tiedejaosto (lisäjäsen) 22.09.2017–
Asunto- ja ympäristöjaosto (lisäjäsen) 22.09.2017–
Sosiaali- ja terveysvaliokunta (varajäsen) 30.06.2017–
Kansaneläkelaitoksen valtuutetut (varajäsen) 26.11.2014–
Parlamenttienvälinen liitto IPU, Suomen ryhmän johtokunta (jäsen) 20.02.2018–
Avustaja:
Susanna Honkamaa,  
Puhelin: 09 432 4129
Sähköposti: susanna.honkamaa(at)eduskunta.fi

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV

Kansanedustajan ilmoittamat sidonnaisuudet ja tulot