Siirry sisältöön

Juho Eerola

Juho Eerola

Nykyinen kansanedustaja

Perussuomalaisten eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   20.04.2011–

Puhelin:

09 432 3013

Sähköposti:

juho.eerola(at)eduskunta.fi

Ammatti / arvo:

tulkkikoordinaattori

Vaalipiiri:

Kaakkois-Suomen vaalipiiri 22.04.2015–

Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:

Puhemiehistö (jäsen) 24.04.2019–, (Ensimmäinen varapuhemies) 24.04.2019–06.06.2019, (Toinen varapuhemies) 07.06.2019–
Puhemiesneuvosto (jäsen) 24.04.2019–, (Ensimmäinen varapuhemies) 24.04.2019–06.06.2019, (Toinen varapuhemies) 07.06.2019–
Kansliatoimikunta (jäsen) 24.04.2019–, (Ensimmäinen varapuhemies) 24.04.2019–06.06.2019, (Toinen varapuhemies) 07.06.2019–
Kansainvälisten asiain foorumi (jäsen) 24.04.2019–, (Ensimmäinen varapuhemies) 24.04.2019–06.06.2019, (Toinen varapuhemies) 07.06.2019–

Avustaja:

Olli Kekkonen,  
Puhelin: 09 432 4013
Sähköposti: olli.kekkonen(at)eduskunta.fi