Tom Packalén Perussuomalaisten eduskuntaryhmä
Kansanedustajana  20.04.2011 -

Nimi: Packalén, Tom
Puhelin: 09 432 3136
Sähköposti: tom.packalen@eduskunta.fi
Kotisivu: www.tompackalen.fi
Ammatti / arvo: komisario
Vaalipiiri: Helsingin vaalipiiri 20.04.2011 -
Toimielinjäsenyydet ja tehtävät: Ulkoasiainvaliokunta (jäsen) 09.06.2015 -
Puolustusvaliokunta (varajäsen) 30.06.2017 -
Euroopan neuvoston Suomen valtuuskunta (jäsen) 09.06.2015 -
Pohjois-Atlantin liiton parlamentaarisen yleiskokouksen Suomen valtuuskunta (jäsen) 10.06.2015 -
Aiemmat toimielinjäsenyydet ja tehtävät: Perustuslakivaliokunta (jäsen) 03.05.2011 - 21.04.2015
Ulkoasiainvaliokunta (jäsen) 03.05.2011 - 21.04.2015
Puolustusvaliokunta (varajäsen) 12.10.2012 - 21.04.2015
Hallintovaliokunta (varajäsen) 05.05.2015 - 08.06.2015
Liikenne- ja viestintävaliokunta (jäsen) 05.05.2015 - 08.06.2015
Lakivaliokunta (jäsen) 09.06.2015 - 08.03.2016, (varajäsen) 09.03.2016 - 29.06.2017
Välimeri-unionin parlamentaarinen yleiskokous (jäsen) 30.06.2011 - 21.04.2015
Eduskuntaryhmä: Perussuomalaisten eduskuntaryhmä  20.04.2011 -

 Kansanedustajan aloitteet, kysymykset ja puheenvuorot

 ‭(Piilotettu)‬ Uusimmat valtiopäivätoimet 2015–

TAA 368/2017 vp
Talousarvioaloite määrärahan lisäämisestä poliisien määrän lisäämiseen (72 000 000 euroa)
LA 16/2017 vp
Lakialoite laiksi kokoontumislain 9 §:n muuttamisesta
KK 139/2017 vp
Kirjallinen kysymys Suomen kunniavelasta Viron Suomen-pojille
LA 59/2016 vp
Lakialoite laiksi ajokorttilain 65 §:n 1 momentin 1 kohdan b alakohdan kumoamisesta
KK 466/2016 vp
Kirjallinen kysymys Suomen ja Venäjän väliaikaisen rajasopimuksen päättymisestä