Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Jaana Pelkonen

Jaana Pelkonen

Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   20.04.2011 -

Puhelin:
09 432 3142
Sähköposti:
jaana.pelkonen(at)eduskunta.fi
Ammatti / arvo:
valtiotieteiden maisteri, yrittäjä
Vaalipiiri:
Helsingin vaalipiiri 20.04.2011 -
Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:
Ulkoasiainvaliokunta (varajäsen) 06.09.2017 -
Puolustusvaliokunta (jäsen) 29.09.2017 -
Euroopan neuvoston Suomen valtuuskunta (jäsen) 22.09.2017 -
Yleisradio Oy:n hallintoneuvosto (jäsen) 30.06.2011 -
Avustaja:
Marianne Kiskola,  
Puhelin: 09 432 4142
Sähköposti: marianne.kiskola(at)eduskunta.fi

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV

Kansanedustajan ilmoittamat sidonnaisuudet ja tulot