Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Janne Sankelo

Janne Sankelo

Nykyinen kansanedustaja

Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   20.04.2011–21.04.2015, 17.04.2019–

Puhelin:

09 432 3126

Sähköposti:

janne.sankelo(at)eduskunta.fi

Kotisivu:

Ammatti / arvo:

sidosryhmäjohtaja, kasvatustieteiden maisteri

Vaalipiiri:

Vaasan vaalipiiri 17.04.2019–

Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:

Valtiovarainvaliokunta (varajäsen) 18.06.2019–
Maatalousjaosto (jäsen) 06.09.2019–
Työ- ja elinkeinojaosto (jäsen) 06.09.2019–
Maa- ja metsätalousvaliokunta (varajäsen) 18.06.2019–
Talousvaliokunta (jäsen) 18.06.2019–

Avustaja:

Aku Autio,  
Puhelin: 09 432 4126
Sähköposti: aku.autio(at)eduskunta.fi