Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Jussi Halla-aho

Jussi Halla-aho

Kansanedustajana   20.04.2011–19.04.2015

Edustajantoimi keskeytynyt:
01.07.2014 - 21.04.2015
Toimi Euroopan parlamentin jäsenenä
Tilalla: Mika Raatikainen /ps
Ammatti / arvo:
filosofian tohtori, tutkija

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV