Arja Alho  
Kansanedustajana  26.03.1983 - 23.03.1999, 19.03.2003 - 20.03.2007

Nimi: Alho, Arja
Ammatti / arvo: valtiotieteen tohtori
Aiemmat vaalipiirit: Helsingin kaupungin vaalipiiri 26.03.1983 - 23.03.1999
Uudenmaan vaalipiiri 19.03.2003 - 20.03.2007
Aiemmat toimielinjäsenyydet ja tehtävät: Perustuslakivaliokunta (jäsen) 1983 - 1986, (jäsen) 12.05.1987 - 12.04.1995, (Varapuheenjohtaja) 15.05.1987 - 12.04.1995, (Varapuheenjohtaja) 02.04.2003 - 20.03.2007
Talousvaliokunta (jäsen) 1983 - 1986
Maa- ja metsätalousvaliokunta (jäsen) 09.04.1987 - 18.09.1990
Toinen lakivaliokunta (jäsen) 09.04.1987 - 08.05.1987
Suuri valiokunta (jäsen) 17.10.1997 - 23.03.1999, (jäsen) 02.04.2003 - 20.03.2007
Valitsijamiehet (varajäsen) 1983 - 1986
Tarkistajat (jäsen) 1985 - 1985
Pohjoismaiden neuvoston Suomen valtuuskunta (varajäsen) 09.04.1987 - 14.02.1994, (jäsen) 17.10.1997 - 23.03.1999, (jäsen) 02.04.2003 - 20.03.2007
Suomen Pankin tilintarkastajat (jäsen) 01.01.1991 - 21.04.1995
Eduskunnan pankkivaltuusto (jäsen) 02.04.2003 - 02.05.2007
Itämeren parlamentaarikkokonferenssin Suomen valtuuskunta (jäsen) 09.05.2003 - 20.03.2007
Aiemmat eduskuntaryhmät: Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä 26.03.1983 - 23.03.1999
Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä 19.03.2003 - 20.03.2007
Valtioneuvoston jäsenyydet
Ministeri: ministeri valtiovarainministeriössä (Lipponen I) 13.04.1995 - 08.10.1997
ministeri valtioneuvoston kansliassa (Lipponen I) 13.04.1995 - 08.10.1997
ministeri sosiaali- ja terveysministeriössä (Lipponen I) 28.04.1995 - 08.10.1997