Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Maria Tolppanen

Maria Tolppanen

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   20.04.2011 - 22.06.2016, 23.06.2016 -

Puhelin:
09 432 3179
Sähköposti:
maria.tolppanen(at)eduskunta.fi
Ammatti / arvo:
toimittaja
Vaalipiiri:
Vaasan vaalipiiri 20.04.2011 -
Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:
Suuri valiokunta (varajäsen) 15.06.2018 -
Valtiovarainvaliokunta (jäsen) 09.09.2016 -
Hallinto- ja turvallisuusjaosto (jäsen) 23.02.2018 -
Työ- ja elinkeinojaosto (jäsen) 23.02.2018 -
Kunta- ja terveysjaosto (jäsen) 16.09.2016 -
Talousvaliokunta (varajäsen) 09.09.2016 -
Yleisradio Oy:n hallintoneuvosto (jäsen) 10.11.2016 -
Itämeren parlamentaarikkokonferenssin Suomen valtuuskunta (varajäsen) 20.12.2016 -
Avustaja:
Meerit Jallow,  
Puhelin: 09 432 4179, 050 574 2473
Sähköposti: meerit.jallow(at)eduskunta.fi

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV

Kansanedustajan ilmoittamat sidonnaisuudet ja tulot