Kari Tolvanen Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä
Kansanedustajana  20.04.2011 -

Nimi: Tolvanen, Kari
Puhelin: (09) 432 3182
Sähköposti: kari.tolvanen@eduskunta.fi
Kotisivu: www.karitolvanen.fi
Ammatti / arvo: rikosylikomisario, väkivaltarikosyksikön johtaja
Vaalipiiri: Uudenmaan vaalipiiri 20.04.2011 -
Toimielinjäsenyydet ja tehtävät: Puhemiesneuvosto (jäsen) 09.06.2015 -
Tarkastusvaliokunta (varajäsen) 09.06.2015 -
Hallintovaliokunta (varajäsen) 08.09.2017 -
Lakivaliokunta (Puheenjohtaja) 09.06.2015 -
Kansainvälisten asiain foorumi (jäsen) 09.06.2015 -
Aiemmat toimielinjäsenyydet ja tehtävät: Tarkastusvaliokunta (jäsen) 03.05.2011 - 03.10.2014, (varajäsen) 07.10.2014 - 21.04.2015
Hallintovaliokunta (varajäsen) 03.05.2011 - 06.10.2014, (jäsen) 07.10.2014 - 21.04.2015, (varajäsen) 09.06.2015 - 09.05.2017, (jäsen) 10.05.2017 - 07.09.2017
Lakivaliokunta (jäsen) 03.05.2011 - 21.04.2015
Puolustusvaliokunta (varajäsen) 03.05.2011 - 21.04.2015
Suuri valiokunta (jäsen) 05.05.2015 - 08.06.2015
Valtiovarainvaliokunta (varajäsen) 05.05.2015 - 08.06.2015
Maa- ja metsätalousvaliokunta (jäsen) 05.05.2015 - 08.06.2015
Kansaneläkelaitoksen valtuutetut (varajäsen) 30.06.2011 - 08.06.2015
Eduskuntaryhmä: Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä  20.04.2011 -

 Kansanedustajan aloitteet, kysymykset ja puheenvuorot

 ‭(Piilotettu)‬ Kansanedustajan aloitteet, kysymykset ja puheenvuorot