Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Reijo Hongisto

Reijo Hongisto

Sininen eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   20.04.2011–

Puhelin:
09 432 3046
Sähköposti:
reijo.hongisto(at)eduskunta.fi
Ammatti / arvo:
vanhempi konstaapeli
Vaalipiiri:
Vaasan vaalipiiri 20.04.2011–
Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:
Valtiovarainvaliokunta (varajäsen) 23.05.2018–
Työ- ja elinkeinojaosto (jäsen) 25.05.2018–
Asunto- ja ympäristöjaosto (jäsen) 25.05.2018–
Hallintovaliokunta (varajäsen) 09.06.2015–
Maa- ja metsätalousvaliokunta (jäsen) 12.10.2012–, (Varapuheenjohtaja) 05.05.2015–13.09.2017
Puolustusvaliokunta (varajäsen) 06.09.2017–
Työelämä- ja tasa-arvovaliokunta (jäsen) 09.06.2015–
Avustaja:
Markku Tomperi,  
Puhelin: 09 432 4075
Sähköposti: markku.tomperi(at)eduskunta.fi

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV

Kansanedustajan ilmoittamat sidonnaisuudet ja tulot