Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Lauri Ihalainen

Lauri Ihalainen

Kansanedustajana   20.04.2011–16.04.2019

Ammatti / arvo:

työelämän asiantuntija

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • työministeri (Katainen) 22.06.2011–23.06.2014
  • työministeri (Stubb) 24.06.2014–28.05.2015