Tytti Tuppurainen

Tytti Tuppurainen

Nykyinen kansanedustaja

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   20.04.2011–

Puhelin:
09 432 3186
Sähköposti:
tytti.tuppurainen(at)eduskunta.fi
Kotisivu:
Ammatti / arvo:
filosofian maisteri, projektisuunnittelija
Vaalipiiri:
Oulun vaalipiiri 20.04.2011–
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • eurooppaministeri (Rinne) 06.06.2019–09.12.2019
  • eurooppa- ja omistajaohjausministeri (Marin) 10.12.2019–
Avustaja:
Emil Pellonpää,  
Puhelin: 050 574 0970
Sähköposti: emil.pellonpaa(at)eduskunta.fi

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV

Kansanedustajan ilmoittamat sidonnaisuudet ja tulot