Siirry sisältöön

Sinuhe Wallinheimo

Sinuhe Wallinheimo

Nykyinen kansanedustaja

Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   20.04.2011–

Puhelin:

09 432 3193

Sähköposti:

sinuhe.wallinheimo(at)eduskunta.fi

Ammatti / arvo:

liikuntatieteiden maisteri, yritysvalmentaja

Vaalipiiri:

Keski-Suomen vaalipiiri 20.04.2011–

Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:

Suuri valiokunta (jäsen) 09.06.2015–
Sivistysvaliokunta (varajäsen) 03.04.2020–
Tulevaisuusvaliokunta (jäsen) 18.06.2019–
Pohjoismaiden neuvoston Suomen valtuuskunta (varajäsen) 09.06.2015–

Tehtävät eduskuntaryhmässä:

  • Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä, työvaliokunta (jäsen) 11.06.2019–

Avustaja:

Pasi Sammallahti, VTM
Puhelin: 09 432 4193
Sähköposti: pasi.sammallahti(at)eduskunta.fi