Pia Kauma Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä
Kansanedustajana  20.04.2011 - 21.04.2015, 02.08.2017 -

Nimi: Kauma, Pia
Puhelin: 09 432 3169
Ammatti / arvo: kauppatieteiden maisteri, vientijohtaja
Vaalipiiri: Uudenmaan vaalipiiri 02.08.2017 -
Aiemmat vaalipiirit: Uudenmaan vaalipiiri 20.04.2011 - 21.04.2015
Toimielinjäsenyydet ja tehtävät: Suuri valiokunta (jäsen) 07.09.2017 -
Lakivaliokunta (jäsen) 07.09.2017 -
Ympäristövaliokunta (varajäsen) 07.09.2017 -
Aiemmat toimielinjäsenyydet ja tehtävät: Perustuslakivaliokunta (jäsen) 03.05.2011 - 21.04.2015
Talousvaliokunta (jäsen) 03.05.2011 - 21.04.2015
Työelämä- ja tasa-arvovaliokunta (varajäsen) 03.05.2011 - 14.11.2012
Ympäristövaliokunta (varajäsen) 03.05.2011 - 21.04.2015
Sosiaali- ja terveysvaliokunta (varajäsen) 15.11.2012 - 21.04.2015
Ulkoasiainvaliokunta (varajäsen) 03.09.2014 - 21.04.2015
Euroopan neuvoston Suomen valtuuskunta (jäsen) 10.06.2011 - 29.06.2011
ETYJ:n parlamentaarisen yleiskokouksen Suomen valtuuskunta (jäsen) 30.06.2011 - 21.04.2015
Eduskuntaryhmä: Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä  02.08.2017 -
Aiemmat eduskuntaryhmät: Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä 20.04.2011 - 21.04.2015
Kansanedustajana: 02.08.2017 -
Edeltäjä: Alexander Stubb /kok