Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Ville Vähämäki

Ville Vähämäki

Nykyinen kansanedustaja

Perussuomalaisten eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   20.04.2011–

Puhelin:

09 432 3195

Sähköposti:

ville.vahamaki(at)eduskunta.fi

Kotisivu:

Ammatti / arvo:

diplomi-insinööri

Vaalipiiri:

Oulun vaalipiiri 20.04.2011–

Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:

Suuri valiokunta (varajäsen) 23.09.2020–
Valtiovarainvaliokunta (jäsen) 09.06.2015–, (Varapuheenjohtaja) 16.09.2016–16.04.2019
Hallinto- ja turvallisuusjaosto (Puheenjohtaja) 06.09.2019–
Verojaosto (jäsen) 06.09.2019–
Maatalousjaosto (lisäjäsen) 06.09.2019–
Sivistysvaliokunta (varajäsen) 21.10.2020–
Talousvaliokunta (varajäsen) 03.04.2020–
Tulevaisuusvaliokunta (varajäsen) 18.06.2019–
Eduskunnan pankkivaltuusto (jäsen) 09.06.2015–

Avustaja:

Ahti Moilanen,  
Puhelin: 09 432 4195
Sähköposti: ahti.moilanen(at)eduskunta.fi