Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Kimmo Kivelä

Kimmo Kivelä

Sininen eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   20.04.2011 - 12.06.2017, 13.06.2017 -

Puhelin:
09 432 3075
Sähköposti:
kimmo.kivela(at)eduskunta.fi
Kotisivu:
Ammatti / arvo:
rovasti, teologian maisteri
Vaalipiiri:
Savo-Karjalan vaalipiiri 22.04.2015 -
Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:
Suuri valiokunta (jäsen) 07.09.2017 -
Perustuslakivaliokunta (jäsen) 09.06.2015 -
Sivistysvaliokunta (jäsen) 09.06.2015 -
Pohjoismaiden neuvoston Suomen valtuuskunta (jäsen) 09.02.2018 -
ETYJ:n parlamentaarisen yleiskokouksen Suomen valtuuskunta (jäsen) 09.06.2015 - , (Varapuheenjohtaja) 23.06.2015 -
Yleisradio Oy:n hallintoneuvosto (jäsen) 30.06.2011 - , (Puheenjohtaja) 23.06.2015 -
Avustaja:
Markku Tomperi,  
Puhelin: 09 432 4075
Sähköposti: markku.tomperi(at)eduskunta.fi

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV

Kansanedustajan ilmoittamat sidonnaisuudet ja tulot