Juha Väätäinen  
Kansanedustajana  20.04.2011 - 21.04.2015

Nimi: Väätäinen, Juha
Ammatti / arvo: opettaja, taidemaalari
Aiemmat vaalipiirit: Helsingin vaalipiiri 20.04.2011 - 21.04.2015
Aiemmat toimielinjäsenyydet ja tehtävät: Valtiovarainvaliokunta (varajäsen) 03.05.2011 - 21.04.2015
Ympäristövaliokunta (jäsen) 03.05.2011 - 21.04.2015
Liikennejaosto (jäsen) 01.09.2011 - 21.04.2015
Työ- ja elinkeinojaosto (jäsen) 01.09.2011 - 21.04.2015
Asunto- ja ympäristöjaosto (Puheenjohtaja) 01.09.2011 - 21.04.2015
Itämeren parlamentaarikkokonferenssin Suomen valtuuskunta (jäsen) 30.06.2011 - 21.04.2015
Aiemmat eduskuntaryhmät: Perussuomalaisten eduskuntaryhmä 20.04.2011 - 21.04.2015