Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Peter Östman

Peter Östman

Kristillisdemokraattinen eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   20.04.2011–

Puhelin:
09 432 3197
Sähköposti:
peter.ostman(at)eduskunta.fi
Kotisivu:
Ammatti / arvo:
yrittäjä
Vaalipiiri:
Vaasan vaalipiiri 20.04.2011–
Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:
Valtiovarainvaliokunta (varajäsen) 09.06.2015–
Hallinto- ja turvallisuusjaosto (jäsen) 11.09.2015–
Verojaosto (lisäjäsen) 11.09.2015–
Maa- ja metsätalousvaliokunta (jäsen) 05.05.2015–
Pohjoismaiden neuvoston Suomen valtuuskunta (jäsen) 09.02.2018–
Parlamenttienvälinen liitto IPU, Suomen ryhmän johtokunta (varajäsen) 29.06.2015–
Tehtävät eduskuntaryhmässä:
  • Kristillisdemokraattinen eduskuntaryhmä (puheenjohtaja) 21.04.2011–
Avustaja:
Elsi Ranta, Ryhmäavustaja
Puhelin: 09 432 4197
Sähköposti: elsi.ranta(at)eduskunta.fi

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV

Kansanedustajan ilmoittamat sidonnaisuudet ja tulot