Siirry sisältöön

Jukka Kopra

Jukka Kopra

Nykyinen kansanedustaja

Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   20.04.2011–

Puhelin:

09 432 3082

Sähköposti:

jukka.kopra(at)eduskunta.fi

Kotisivu:

Ammatti / arvo:

toimitusjohtaja, yrittäjä

Vaalipiiri:

Kaakkois-Suomen vaalipiiri 22.04.2015–

Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:

Kansliatoimikunta (jäsen) 02.05.2019–
Valtiovarainvaliokunta (varajäsen) 18.06.2019–
Hallinto- ja turvallisuusjaosto (jäsen) 06.09.2019–
Asunto- ja ympäristöjaosto (lisäjäsen) 06.09.2019–
Liikenne- ja viestintävaliokunta (varajäsen) 18.06.2019–
Puolustusvaliokunta (jäsen) 18.06.2019–
Suomen Pankin tilintarkastajat (jäsen) 18.06.2019–

Tehtävät eduskuntaryhmässä:

  • Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä (2. varapuheenjohtaja) 18.04.2019–

Avustaja:

Elina Inkeroinen-Lalu, FM, yrittäjä
Puhelin: 09 432 4082
Sähköposti: elina.inkeroinen-lalu(at)eduskunta.fi