Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Jari Lindström

Jari Lindström

Kansanedustajana   20.04.2011–16.04.2019

Ammatti / arvo:
kemian laborantti
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • oikeus- ja työministeri (Sipilä) 29.05.2015–04.05.2017
  • työministeri (Sipilä) 05.05.2017–05.06.2019

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV