Maria Lohela Sininen eduskuntaryhmä
Kansanedustajana  20.04.2011 - 12.06.2017, 13.06.2017 -

Nimi: Lohela, Maria
Puhelin: 09 432 3092
Sähköposti: maria.lohela@eduskunta.fi
Kotisivu: www.marialohela.fi
Ammatti / arvo: projektipäällikkö, humanististen tieteiden kandidaatti
Vaalipiiri: Varsinais-Suomen vaalipiiri 20.04.2011 -
Toimielinjäsenyydet ja tehtävät: Puhemiehistö (Puhemies) 29.05.2015 -
Puhemiesneuvosto (jäsen) 05.05.2015 - , (Puhemies) 29.05.2015 -
Kansliatoimikunta (Puhemies) 29.05.2015 -
Kansainvälisten asiain foorumi (jäsen) 05.05.2015 - , (Puhemies) 29.05.2015 -
Aiemmat toimielinjäsenyydet ja tehtävät: Ulkoasiainvaliokunta (jäsen) 03.05.2011 - 08.06.2015, (Puheenjohtaja) 05.05.2015 - 08.06.2015
Sivistysvaliokunta (varajäsen) 03.05.2011 - 11.10.2012
Valtiovarainvaliokunta (varajäsen) 12.10.2012 - 21.04.2015
Verojaosto (jäsen) 16.10.2012 - 21.04.2015
Kunta- ja terveysjaosto (jäsen) 16.10.2012 - 21.04.2015
Asunto- ja ympäristöjaosto (lisäjäsen) 16.10.2012 - 21.04.2015
Puolustusvaliokunta (varajäsen) 05.05.2015 - 08.06.2015
Ulkopoliittisen instituutin neuvottelukunta (jäsen) 01.06.2011 - 31.05.2015
Parlamenttienvälinen liitto IPU, Suomen ryhmän johtokunta (Puheenjohtaja) 15.09.2011 - 21.04.2015
Kansainvälisten asiain foorumi (jäsen) 15.09.2011 - 21.04.2015
Eduskuntaryhmä: Sininen eduskuntaryhmä  13.06.2017 -
Aiemmat eduskuntaryhmät: Perussuomalaisten eduskuntaryhmä 20.04.2011 - 12.06.2017
Tehtävät eduskuntaryhmässä: Perussuomalaisten eduskuntaryhmä (1. varapuheenjohtaja) 03.02.2014 - 31.05.2015
Perussuomalaisten eduskuntaryhmä työvaliokunta (jäsen) 03.02.2014 - 31.05.2015

 Kansanedustajan aloitteet, kysymykset ja puheenvuorot

 ‭(Piilotettu)‬ Uusimmat valtiopäivätoimet 2015–

Ei löytynyt hakutuloksia annetuilla tekijöillä.