Siirry sisältöön

Markus Lohi

Markus Lohi

Nykyinen kansanedustaja

Keskustan eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   20.04.2011–

Puhelin:
09 432 3093
Sähköposti:
markus.lohi(at)eduskunta.fi
Kotisivu:
Ammatti / arvo:
lakiasiainjohtaja, oikeustieteen kandidaatti
Vaalipiiri:
Lapin vaalipiiri 20.04.2011–
Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:
Puhemiesneuvosto (jäsen) 12.06.2020–
Perustuslakivaliokunta (varajäsen) 11.06.2020–
Hallintovaliokunta (varajäsen) 03.04.2020–
Sosiaali- ja terveysvaliokunta (jäsen) 11.06.2020–, (Puheenjohtaja) 12.06.2020–
Kansaneläkelaitoksen valtuutetut (jäsen) 18.06.2019–
Suomen itsenäisyyden juhlarahaston hallintoneuvosto (jäsen) 15.09.2020–
Kansainvälisten asiain foorumi (jäsen) 12.06.2020–
Avustaja:
Karoliina Kariluoma,  
Puhelin: 050 434 3886
Sähköposti: karoliina.kariluoma(at)eduskunta.fi

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV

Kansanedustajan ilmoittamat sidonnaisuudet ja tulot