Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Pirkko Mattila

Pirkko Mattila

Kansanedustajana   20.04.2011–16.04.2019

Ammatti / arvo:
filosofian maisteri, sairaanhoitaja AMK
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • sosiaali- ja terveysministeri (Sipilä) 25.08.2016–05.06.2019

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV