Esko Almgren  
Kansanedustajana  24.03.1979 - 21.03.1991

Nimi: Almgren, Esko
Ammatti / arvo: opetusneuvos
Aiemmat vaalipiirit: Kymen läänin vaalipiiri 24.03.1979 - 21.03.1991
Aiemmat toimielinjäsenyydet ja tehtävät: Ulkoasiainvaliokunta (jäsen) 09.04.1987 - 21.03.1991, 1979-1982 - , (vj) 1983-1986 -
Sivistysvaliokunta (jäsen) 02.05.1990 - 21.03.1991
Lakivaliokunta 1983-1986 -
Pankkivaliokunta 1983-1986 -
Pohjoismaiden neuvoston Suomen valtuuskunta (vj) 1983-1986 -
Parlamenttienvälinen liitto IPU, Suomen ryhmän johtokunta 1983-1990 -
Aiemmat eduskuntaryhmät: Kristillisen liiton eduskuntaryhmä 24.03.1979 - 21.03.1991