Siirry sisältöön

Sanna Marin

Sanna Marin

Nykyinen kansanedustaja

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   22.04.2015–

Puhelin:

09 432 3099

Sähköposti:

sanna.marin(at)eduskunta.fi

Kotisivu:

Ammatti / arvo:

hallintotieteiden maisteri

Vaalipiiri:

Pirkanmaan vaalipiiri 22.04.2015–

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • Pääministeri (Marin) 10.12.2019–
  • liikenne- ja viestintäministeri (Rinne) 06.06.2019–09.12.2019

Avustaja:

Sara Holappa,  
Puhelin: 09 432 4099, 050 431 6932
Sähköposti: sara.holappa(at)eduskunta.fi