Sari Multala

Sari Multala

Nykyinen kansanedustaja

Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   22.04.2015–

Puhelin:
09 432 3101
Sähköposti:
sari.multala(at)eduskunta.fi
Kotisivu:
Ammatti / arvo:
kauppatieteiden maisteri
Vaalipiiri:
Uudenmaan vaalipiiri 22.04.2015–
Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:
Sivistysvaliokunta (jäsen) 18.06.2019–
Tiedusteluvalvontavaliokunta (jäsen) 18.02.2020–
Ympäristövaliokunta (jäsen) 18.06.2019–
Tehtävät eduskuntaryhmässä:
  • Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä, työvaliokunta (jäsen) 11.06.2019–
Avustaja:
Siiri Tuovila,  
Puhelin: 09 432 4101
Sähköposti: siiri.tuovila(at)eduskunta.fi

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV

Kansanedustajan ilmoittamat sidonnaisuudet ja tulot