Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Jari Ronkainen

Jari Ronkainen

Nykyinen kansanedustaja

Perussuomalaisten eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   22.04.2015–

Puhelin:

09 432 3141

Sähköposti:

jari.ronkainen(at)eduskunta.fi

Ammatti / arvo:

kirvesmies

Vaalipiiri:

Hämeen vaalipiiri 22.04.2015–

Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:

Hallintovaliokunta (varajäsen) 03.04.2020–
Liikenne- ja viestintävaliokunta (varajäsen) 18.06.2019–
Puolustusvaliokunta (jäsen) 30.06.2017–, (Varapuheenjohtaja) 02.05.2019–
Yleisradio Oy:n hallintoneuvosto (jäsen) 09.06.2015–

Avustaja:

Timo Karhunen,  
Puhelin: 09 432 4141
Sähköposti: timo.karhunen(at)eduskunta.fi