Siirry sisältöön

Anne Berner

Anne Berner

Kansanedustajana   22.04.2015–16.04.2019

Ammatti / arvo:

kauppatieteiden maisteri, yrittäjä

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • liikenne- ja viestintäministeri (Sipilä) 29.05.2015–29.05.2019