Siirry sisältöön

Juhana Vartiainen

Juhana Vartiainen

Nykyinen kansanedustaja

Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   22.04.2015–

Puhelin:

09 432 3190

Sähköposti:

juhana.vartiainen(at)eduskunta.fi

Ammatti / arvo:

valtiotieteiden tohtori, ylijohtaja

Vaalipiiri:

Helsingin vaalipiiri 22.04.2015–

Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:

Puhemiesneuvosto (jäsen) 18.06.2019–
Perustuslakivaliokunta (varajäsen) 18.06.2019–
Sosiaali- ja terveysvaliokunta (jäsen) 18.06.2019–
Talousvaliokunta (Puheenjohtaja) 18.06.2019–
Työelämä- ja tasa-arvovaliokunta (varajäsen) 03.04.2020–
Pohjoismaiden neuvoston Suomen valtuuskunta (jäsen) 09.06.2015–
Kansainvälisten asiain foorumi (jäsen) 18.06.2019–

Avustaja:

Olli Salomaa,  
Puhelin: 09 432 4190
Sähköposti: olli.salomaa(at)eduskunta.fi